می‌خواهم پاندا را نجات دهم

کتاب «می‌خواهم پاندا را نجات دهم» یکی دیگر از داستان‌های دوخواهر و برادر ماجراساز یعنی لولا و چارلی است. این‌بار داستان از اینجا شروع می‌شود که روز نجات جانوران در مدرسه است و لولا و دوستش لوتا مثل همیشه ذوق‌زده‌اند. آن‌ها فکر می‌کنند که باید زرافه‌ی گردن دراز را از شر ابرها نجات دهند. اما چارلی و دوستش مارو شروع می‌کنند به توضیح دادن برای آن‌ها که برای نجات جانوران چه باید کرد. آن‌ها داستان انقراض جانوران را برای خواهرانشان بازگو می‌کنند و برای درک بیشتر خطر انقراض، به سراغ کتاب‌ها می‌روند.

کودکان شروع می‌کنند به شناخت جانوران در حال انقراض و شرایط آن‌ها و بالاخره پاندا را برای نجات انتخاب می‌کنند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند از مردم دعوت کنند تا برای نجات پانداها به آن‌ها کمک مالی کنند و در این مسیر خودشان هم توانایی‌هایشان را به نمایش می‌گذارند. روز موعود فرا می‌رسد اما لولا مریض شده و نمی‌تواند برای نجات پاندا کاری از پیش ببرد. این چارلی است که فکری به ذهنش می‌رسد و با این فکر لولا هم می‌تواند برای نجات پاندا پول جمع کند.

«بریجت هرست» نویسنده انگلیسی کتاب در زمینه محیط زیست کتاب‌های دیگری نیز به چاپ رسانده. مثل «ما می‌توانیم به خوبی از سگ شما مراقبت کنیم» یا «اما من یک تمساح هستم». او در زمینه سریال‌های کودکان هم فعال است و نویسنده بعضی از قسمت‌های سریال‌های «تقاطع جنگل» یا «چارلی و لولا» است.

«هایده کروبی» مترجم کتاب «می‌خواهم پاندا را نجات بدهم» کتاب‌های زیادی را برای کودکان ترجمه کرده و در بین این کتاب‌ها تعداد زیادی کتاب محیط زیستی وجود دارد. از جمله این ترجمه‌ها می‌توان به «دایناسور حافظ محیط زیست»، «خانه‌ات کجاست»، «بازیافت چیست» و «مصرف عاقلانه انرژی» اشاره کرد.

عنوان لاتین
I'm going to save a Panda!
گزیده‌هایی از کتاب

این خواهر کوچولوی من لولاست. کوچولو و بامزه است.

یه‌خاطر مراسم روز نجات جانوران در مدرسه خیلی ذوق‌زده است.

وقتی داشتند می‌رفتند مدرسه، لولا گفت:

«من واقعاً خیلی خوب بلدم جانوران را نجات بدهم.»

لوتا گفت:

«شاید بتوانیم چند تا زرافه را نجات بدیم!»

برگردان
هایده کروبی
سال نشر
چاپ دوم 1395
نویسنده
Bridget Hurst , بریجت هرست
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by editor3 on